ZŠ Pardubice - Studánka - Okresní kolo rétorické soutěže Mistr slov 2009

Okresní kolo rétorické soutěže Mistr slov 2009

6. prosince 2009, 19:30 Mgr. Jiří Mandys

Dne 25. 11. 2009 proběhlo na Základní škole Závodu míru v Pardubicích okresní kolo rétorické soutěže Mistr slov, které se pravidelně účastní naši žáci, nejlepší ze školního kola.
Letos jsme vyslali do soutěže tyto „ bojovníky“: V mladší kategorii to byly Hanka Tománková a Bára Kořínková – obě ze 6.C, Katka Slabá ze 7.A a ve starší soutěžili David Kaněra z 9.A a Anička Davidová z 8.C. Žáci se vzorně připravili a v soutěži předvedli velmi dobré výkony.
Soutěže se zúčastnilo celkem 40 dětí v obou kategoriích. Předsedou poroty byl známý moderátor televize Nova Mirek Vaňura, který se ukázal jako velký sympaťák a profesionál. Ve své úvodní i závěrečné řeči dětem poradil, jak správně mluvit, nebát se říct svůj názor a vytkl nejčastější chyby v mluveném projevu. Velmi ocenil úroveň a kvalitu všech vystoupení, která rok od roku neustále stoupá.
Máme velkou radost, že i letos uspěl v těžké konkurenci někdo z naší školy. Nejúspěšnější byla Hanka Tománková, která všechny zaujala svým příběhem, hlavně  kvalitou svého mluveného projevu. Hanka vybojovala velmi pěkné 2. místo a hodnotnou věcnou cenu.
Tento úspěch nás všechny zavazuje do budoucnosti, abychom se na příští ročník připravili ještě lépe a vybojované pozice minimálně obhájili.

Mgr. Miloš Kaplan