ZŠ Pardubice - Studánka - Matematické klání na 2.stupni

Matematické klání na 2.stupni

23. června 2015, 22:34 Ing. Petra Antlová

V měsíci červnu měli někteří žáci naší školy hned dvě příležitosti ověřit si své matematické nadání a logické uvažování ve dvou matematických soutěžích - "Matematické štafetě" a "Matematickém orienťáku".

Matematické štafety se zúčastnily všechny ročníky a třídy druhého stupně. Ve štafetě se proti sobě utkaly třídy A, B i C všech ročníků. V pondělí 15.6. v 8hod obdrželi šesťáci zadání a v průběhu týdne předali štafetu svým starším spolužákům do sedmých tříd, ti zase do osmých a nakonec štafeta skončila v devátých třídách. Nejúspěšnější a nejrychlejší byly třídy A. Zástupci 9.A odevzdávali správná řešení ještě téhož dne 15.6. ve 12,30h. Gratuluji!

Včera 23.6. připravili žáci 8.B a 8.C "Matematický orienťák" pro třídy 6.A a 7.C. Úkolem šesťáků a sedmáků bylo v daném časovém limitu zorientovat se v mapě, doběhnout na stanoviště, vyřešit netypické matematické úkoly, nechat si zkontrolovat výsledek a pustit se do řešení úloh na dalších stanovištích. Nejúspěšnějšími ze 6.A byli:

Štěpán Šebestyán a Honza Škoda (zisk 24 bodů ze 30)

Blahopřeji!

Závod 7.C musel být bohužel přerušen kvůli nepříznivému počasí, ale i přesto nejvíce správných úloh zvládly vyřešit:

Zuzka mejzlíková a Péťa Pozdníková (14bodů)

Žákům 8.B a 8.C bych chtěla poděkovat za perfektní přípravu a realizaci vlastního orientačního běhu.

Všem účastníkům těchto soutěží děkuji za úsilí a bojovného ducha, kterého vložili do těchto "netradičních" soutěží.  Děkuji!

Antlová Petra

Ing. Petra Antlová