ZŠ Pardubice - Studánka - Naši žáci vědí jak na logiku

Naši žáci vědí jak na logiku

19. října 2015, 21:30 Ing. Petra Antlová

Minulý týden žáci ze 7.A - Viktor Horák, Nikola Vondrová, Martin Kolovratník, Adam Doskočil a Nela Mauerová (8.C), Jan Švarc (9.B), Nikola Borovcová (9.C) sebrali odvahu a prověřili si svou schopnost logického uvažování účastí v Logické olympiádě. Jedná se o unikátní soutěž pořádanou Mensou České republiky, která je založená na schopnosti samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Průběh soutěže má tři části – nominační kolo, krajské kolo a finále.

Do soutěže se v kategorii druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií zapojilo přes 20700 řešitelů z celé republiky, z toho v našem kraji 1011. V nominačním kole se nejlépe z naší školy umístili tito žáci:
Martin Kolovratník
Nikola Borovcová
Jan Švarc
Nela Mauerová
Všichni dosáhli vynikajícího výsledku, umístili se v první třetině. Gratuluji.

Do krajského kola postupuje Martin Kolovratník, který se umístil na vynikajícím 27. místě v našem kraji! Gratuluji a přeji hodně štěstí do dalších kol.

Ing. Petra Antlová