ZŠ Pardubice - Studánka - Český jazyk 8.B, 8.C na 12.3.2020

Český jazyk 8.B, 8.C na 12.3.2020

11. března 2020, 13:39 Mgr. Miloš Kaplan

Milí žáci,

zasílám Vám práci na čtvrtek. tuto hodinu věnujete tomu, abyste napsali subjektivně zabarvený popis - líčení  na jedno z témat, které jste měli na výběr a měli jsme je psát tento týden.

Témata: 1.Procházka jarní přírodou

2.Místo, kam bych se chtěl jednou vrátit

Připomínám pravidla psaní subjektivně zabarveného popisu, vše máte v učebnici okolo strany 120, jsou tam i umělecké prostředky, které využijete, je tam i několik velmi pěkných příkladů, kterými se můžete inspirovat. Vše jsme již ve škole probrali a procvičili, zbývá nám již jen sloh napsat.Sloh nezapomeňte podepsat a napsat třídu.

Práce musí být původní, vaše, v rozsahu alespoň 15 vět.

Práci zašlete v příloze ve Wordu , případně čitelně ofocenou na školní email: miloskaplanzs-studankacz

Termín odevzdání je čtvrtek do 18.00. Známku se dozvíte v pátek 13.3. do 12.00.

Ještě Vám posílám v příloze zápis z četby na 2.pololetí a připomínám, že musí být jiná kniha na referát a jiná v zápisu z četby.

Ať sae Vám daří :-)

zapis-z-cetby