ZŠ Pardubice - Studánka - Český jazyk 8.B, 8.C práce na čtvrtek a pátek 26. a 27.3.

Český jazyk 8.B, 8.C práce na čtvrtek a pátek 26. a 27.3.

26. března 2020, 14:28 Mgr. Miloš Kaplan

Ahoj osmáci,

       děkuji Vám za práci, kterou jste mi odevzdali. Několik z Vás ještě tak neučinilo, zkuste to prosím do neděle. Do neděle také obdržíte zpětnou vazbu, vzorové řešení hodnocené práce. Opět bych si dovolil jednu technickou poznámku. Zápis z četby odevzdalo již několk z Vás. Máte to zapsané do Bakalářů, proto u těch, kteří tak ještě neučinili je tam zatím N, ale dohoda platí, do 20.června. A zároveň nabízím novinku pro komunikaci se mnou. Nabízím konzultace na skype. Můj profil poznáte tak, že tam bude moje fotka. Skype bude zprovozněn od pondělí 30.3.Nabízím možnost konzultace každý pracovní den od 13. do 14. hodiny, popřípadě podle dohody jindy.

Mluvnice:

Dnešní úkoly pro vás asi nebou těžké, nebudete muset nic psát, jen se vzdělávat podle velmi dobrých odkazů na youtube. Opakování druhů vedlejších vět s procvičováním,poměrů.Velmi rychle zjistíte, že ty odkazy jsou skvělé a moc vám pomohou. Věnujte tomu prosím minimálně jednu  45 minutovou hodinu.

https://www.youtube.com/watch?v=xrV3-HJGrtA

https://www.youtube.com/watch?v=raBRlRyCHmQ

Literatura:

zatím se stále nevzdáváme možnosti prověření Polednice, úkol zůstává, také zápis z četby zůstává.

A jako bonus, podívej se na nějaký film, o kterém jsme mluvili v literatuře a který byl natočen podle knihy, jejíž ukázku jsme při hodině četli....

Navrhoji třeba tento: Gerge Orwell, Farma zvířat, animovaný s titulky, procvičíš také angličtinu.

  https://www.youtube.com/watch?v=5kVPz2_GEbc

Měj hezké dny a neboj, už brzy zase bude dobře.

Miloš Kaplan

Mgr. Miloš Kaplan