ZŠ Pardubice - Studánka - Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - do 22. 3.

Dějepis - 6A, 6B, 6C, 6D - do 22. 3.

16. března 2020, 09:52 Mgr. Tomáš Zářecký

Nazdar šesťáci, vítejte v novém týdnu plném úkolů:)

Prosím, pozorně čtěte, co máte udělat. Někdy děláte zbytečně práci navíc. Někdo je dokonce tak aktivní, že vyplňuje pracovní listy i pro vyšší ročníky - jste super, ale stačí, když odvedete svou práci.

Někteří z vás se ještě neprobrali, ne všichni jste splnili úkol z minulého týdne.

Pokud si chcete úkoly do 31/4 nechat zkontrolovat vylosovaným spolužákem, ale nepamatujete si jméno, napište mi to do e-mailu, hodím Vám to zpátky, sem to kvůli GDPR raději dávat nebudu...

Prosím, věnujte zvýšenou pozornost úvodu pracovních listů - snažím se Vám tam nově přesně popsat, co byste měli zvládnout - z hlediska učiva, z hlediska smysluplnosti ve vašem životě, z hlediska dovedností (ty berte při práci z domova s rezervou). pracovní listy dělám tak, abyste v nich měli i jednotlivé úkoly včetně printscreenů cvičení z pracovního sešitu.

Exkurze do Všestar bude zrušena bez náhrady. Peníze nezpronevěřím, ale vrátím vám je.

Testy, které bychom měli psát v tomto období, jsou zrušeny bez náhrady. Místo toho budete koukat na filmy a posílat o nich stručný zápis (ve stylu zápisu o četbě) - vlastními slovy o čem film byl + váš vlastní názor (hodnocení). Filmy vybírám tak, abyste se k nim dostali (nejsou to žádné novinky, ale x-krát reprízované filmy) a zároveň byly přínosné pro výuku (čím, an to si musíte zvládnout odpovědět sami).

Film pro tento týden: Jméno růže (1986)

Mějte se a smějte se:)

6A – L21

1. Vyplňte pracovní list dle prezentace – čemu nebudete rozumět, vysvětlím, až se uvidíme, resp. mi můžete kdykoliv napsat e-mail.
  2. PS 10/1,2 + 21/4
  3. Aktivita volné psaní - zhodnoťte středověké mučení – prostě co vás napadne, nepište sloh, ale brainwriting  cca 1-2 minuty, to bohatě stačí, ale opravdové vaše myšlenky, třeba jen slova, ani ne věty

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 10/1,2 + 21/4 (foto) do 22. 3.

Úkoly do 31. 4. vzhledem ke změněným okolnostem můžete odesílat bez tištěného potvrzení kontroly spolužákem, ale určitě si práci nechte zkontrolovat, přinese Vám to lepší výsledky;)

6B – L20

2. PS 2/1,2 + 3/6

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 2/1,2 + 3/6 (foto) do 22. 3.

6C + 6D – L23

2. PS 9/2
  3. Práce s mapou – výpisky do PL
  4. Oprav chybu – prosím, nepodvádějte, nekoukejte se na zápis (jinak to nemá smysl, je to zpětná vazba)

Ke kontrole zašlete: vyplněný pracovní list ve WORDU (nebo foto vyplněného pracovního listu rukou) + PS 9/2 (foto) do 22. 3.

Mgr. Tomáš Zářecký