ZŠ Pardubice - Studánka - Tělesná výchova - 1. - 9. ročník po dobu uzavření školy

Tělesná výchova - 1. - 9. ročník po dobu uzavření školy

Ahoj všem.

Někdo se zatím úspěšně věnujete regeneraci :-)) a někomu už po týdnu chybí pořádný pohyb.

Většina z Vás ví, že existují na Studánce rekordy v různých sportovních disciplínách a jeden z těch rekordů jsem zrovna po několika letech minulé úterý přepisoval. Konkrétně se jednalo o sedy/lehy.

Je mi jasné, že každý z Vás má nyní různorodé podmínky ke cvičení a k hýbání se. Někdo žije v pánelákovém bytě bez balkonu, někdo máte výhodu zahrady apod.

V příloze Vám posílám již zmiňovanou aktualizovanou tabulku rekordů školy. Najdete v ní i pár disciplín, které se dají provozovat i v panelákovém bytě - sedy/lehy, Jacíkův test, skok z místa, možná někdo i shyby........ 

Nido zatím nedokáže odhadnout, jak dlouho bude karanténa trvat a proto si udělejte na papír svůj vlastní rozvrh pohybových aktivit (cvičte pravidelně např. jednou za dva dny) a ten se snažte dodržovat. Cvičení si do něj zaznamenávejte. Sami si postupně přidávejte. Když bude Vaše cvičení pravidelné, tak určitě i Vás samotné překvapí pokroky.  Vaší kreativitě se meze nekladou.

Např.

Důležité posílení středu těla - prkno (plank) na předloktí, nejrůznější variace kliků (na kolenou, široké, úzké tricepsové), podřepy do pravého úhlu (počet opakování, výdrž), v lehu na břiše zvednout lokty (imitace plaveckého stylu prsa)....

Po návratu do školy se budu těšit na Vaše písemné záznamy (samozřejmě to není povinné - cvičíte jen a jen kvůli sobě) a možná někdo překonáte další z našich rekordů.

Držte se.

rekordy.odt8.27 KiB
rekordy

Mgr. Filip Patlevič, ředitel školy