ZŠ Pardubice - Studánka - Zeměpis 6.D za 25.3.

Zeměpis 6.D za 25.3.

25. března 2020, 12:07 Mgr. Oldřich Jadrný

Dobrý den, 

šesťáci. Minulá práce byla náročnější. Přesto se řada z vás s ní vypořádala velmi dobře. Nebudu ale skrývat rozladění, že se objevilo i plagiátorství ("obšlehnutí"), např. si někteří oblíbili slovo úžina. Proto jako vzor úspěšné sam. práce přikládám řešení vašeho spolužáka (s jeho svolením)- je tam drobná chybka u Akabského zálivu, který je  (spíše) v Asii a v záměně levého a pravého břehu řeky . Vím, že v současnosti ne každý z vás má takové technické vybavení a "počítačové znalosti" na takové vypracování, ale berte to i jako možnou inspiraci.

  Dnešní práce bude trochu speciální, a proto k ní  budu i tak přistupovat.

Vytvořte vlastní kompletní zeměpisnou křížovku ("se vším všudy"- vyplněnou, zvýrazněnou tajenku, smysluplné otázky na jednotlivé části křížovky) s tajenkou na nejméně 5 písmen na téma "hydrosféra" (např. názvy oceánů, moří, zálivů, řek, jezer,...).

Speciální požadavek je, že tajenkou bude tvoje příjmení .

Nemusíš přitom:

- dodržovat v křížovce háčky, čárky, i/y

- dívky nemusí ve svém příjmení použít koncovku "ová" , ale místo toho mužský tvar svého příjmení 

-pokud má někdo příjmení kratší než na 5 písmen, tak v závěru tajenky doplní písmeny ze svého jména (uvedu příklad- pokud by se někdo jmenoval FRANTIŠEK  ČÁP, tak by měl tajenku  CAPFR, nebo ČAPFR, nebo ČÁPFR).

Vaše originální práce očekávám v rozumné a čitelné podobě se vším všudy (příjmení, třída, co posíláte) do konce soboty 28.3.2020 na mail:   oldrichjadrnyzs-studankacz

Hodnotit budu jako dobrovolné samost. práce.

O. Jadrný

řešení Z 6.- 1.část

řešení Z 6- 2.část

Mgr. Oldřich Jadrný