ZŠ Pardubice - Studánka - Český jazyk pro 8.B a 8.C na dny 4.5 až 7.5.

Český jazyk pro 8.B a 8.C na dny 4.5 až 7.5.

4. května 2020, 08:53 Mgr. Miloš Kaplan

Ahoj osmáci

  Děkuji Vám za práci a za úkoly, které jste mi poslali. Někteří jste ještě tak neučinili, takže máte možnost vše napravit. Tento týden najedeme na výuku pomocí TEAMS. Práci si tento týden rozdělíme do dvou hodin Teams výuky a jedné hodiny literatury .     Z mluvnice budete mít tento týden pouze výuku bez toho, abyste museli něco posílat, doufám, že to bude pro vás vítaná změna. Z literatury úkol mít budete. Od příštího týdne bude zase výuka s úkoly, které posílat budete. Rozdělíte se ( nebo vás rozdělíme sami) do dvou skupin, přesný harmonogram, kdy a kdo budete mít výuku dostanete. Já vás pozvu přes aplikaci TEAMS.

Mluvnice : 2 hodiny

1.hodina -   úterý ( podle tříd)- s sebou učebnici, tužku a pracovní sešit ( jste pozváni)

2.hodina  - ještě bude upřesněno pozvánkou, s sebou učebnici, tužku, pracovní sešit

Literatura: 1 hodina Téma: Májovci

     text: Jan Neruda - Povídky malostranské

čítanka strana 148 až 149 , vypíšete vše podstatné, co je uvedeno o Májovcích a o Janu Nerudovi ( s.148) do literárního sešitu                                                                                a odpovíte na otázky str.149 - 1,2 pod textem U Tří Lilií

                                    prosím ofotit a poslat do neděle 10.5.

Připomínám, že stále trvá povinnost zaslání zápisu z četby do 20.června.

A spousta z Vás by měla ještě mít referát z četby. Do školy se asi nevrátíme, takže prosím také do 20.června zaslat. ( někteří z vás již mají splněny obě podmínky).

Děkuji a mějte pěkné dny!

Miloš Kaplan

Mgr. Miloš Kaplan