ZŠ Pardubice - Studánka - Zeměpis 7.A, 7.B, 7.C na období 11.5.- 22.5.

Zeměpis 7.A, 7.B, 7.C na období 11.5.- 22.5.

13. května 2020, 15:58 Mgr. Oldřich Jadrný

Dobrý den,

sedmáci. V tomto období se budeme věnovat hospodářství Asie a začneme přehled regionů na "Blízkém východu", což je oblast "blízko"  jihovýchodu Evropy .

Nejdříve k minulé práci. Byla na "dobrovolném" principu. Ve dvou třídách mi její řešení poslala přibližně polovina z vás, v jedné třídě necelá třetina. Z došlých prací pak většina byla úspěšných (nap. u "doplňovačky" ve 2 úkolech bylo možných více řešení). Pro možnost kontroly přikládám s jeho svolením úspěšné řešení vašeho spolužáka ze 7.A (příloha "sp-Asie-obyvatel-řešení").

Nová práce

1. prostudujte si v učebnici str. 99- 101 a přílohu- prezentaci "blizky-vychod-obrazky"

2. udělejte "zápis" do sešitu "Zeměpis"- opište text z přílohy "As.-hospod-Blízký.v.-zápis"

3. např. za pomoci oskenovaných map ze školního atlasu si najděte dané státy "Blízkého východu", významná města, ... (přílohy "SCAN0032" a "SCAN0036")

4. vypracujte jako samost. práci úkoly označené jako "5.,6.,7.,8." z přílohy "sp-asie-hospodarstvi"

5. dobrovolná  sam. práce - doplňte, co platí pro Izrael z přílohy "sp-izrael"

Vaše práce pošlete se vším všudy do konce soboty 23.5.2020.

Můj mail: oldrichjadrnyzs-studankacz

O. Jadrný