ZŠ Pardubice - Studánka - Návštěva rómské taneční skupiny v naší škole

Návštěva rómské taneční skupiny v naší škole

6. března 2009, 22:15 Mgr. Jaroslava Oplatková

V posledních dnech se na nás z médií hrne spousta informací ohledně rómské problematiky na severu Čech. Naštěstí tyto bariéry mezi dětmi nejsou, a proto jsme byli velmi rádi, když k nám se svými vyučujícími zavítali rómští kluci i děvčata z tanečního kroužku ze Základní a praktické školy v Klášterní ulici v Pardubicích.

To jsme tedy koukali! Temperament, šikovnost, spousta energie a na druhé straně krása tanečního pohybu nikoho nenechaly chladným. Naši kluci obdivovali téměř akrobatické cviky tanečníků,  děvčata zase měla oči pro nezvyklé taneční doplňky temperamentních tanečnic. Potlesk nebral konce a vzájemné sympatie mezi studáneckými a rómskými dětmi vyvrcholily přáním společně se vyfotografovat. Tak se podívejte, jak jim to spolu sluší.

Učitelé 3. a 4. tříd