ZŠ Pardubice - Studánka - Týden divadla ve třetích třídách

Týden divadla ve třetích třídách

6. března 2009, 22:43 Mgr. Jaroslava Oplatková

V rámci projektu Čert a Káča a Týdne divadla třetích tříd jsme měli čest navštívit zákulisí našeho nádherného  Východočeského divadla. Ocitli jsme se tam, kam se běžný člověk jen ztěží dostane. Náš sympatický průvodce nás uvítal na jevišti, ukázal nám připravené kulisy pro  zkoušku nově studované divadelní hry, točnu, provaziště. S úžasem jsme sledovali vytahování pětitunové železné opony. Obdivovali jsme překrásnou malovanou oponu (několik centimetrů vlastní i naše škola jako poděkování za dar věnovaný při sbírce na znovuobnovení požárem zničené opony). Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z historie divadla. 

Potom jsme se přesunuli do prázdného hlediště a prohlíželi si primátorskou a ředitelskou lóži a rozzářený lustr. Vyšli jsme do krásného foyeru a zastavili se i u základního kamene. Naše prohlídka končila v orchestřišti  a skladech kulis.Po této  návštěvě budeme chodit do  divadla jistě zase o něco raději. 

Začali jsme tušit, že naše cesta do Národního divadla v Praze, která nás čeká za pár dní, bude jistě úžasná. Ale o ní si přečtete v příštím článku. 

Učitelé 3. tříd