ZŠ Pardubice - Studánka - Jak bylo v Praze

Jak bylo v Praze

10. prosince 2008, 07:51 Mgr. Lenka Friedrichová

Naši žáci rádi poznávají historii našeho národa, i tu nejstarší, a tak se všechny 9. třídy a někteří další zájemci vydali 4. a 9. prosince na Vyšehrad. Měli jsme s sebou průvodce, který s námi prošel památná místa, která na nás dýchla atmosférou Jiráskových Starých pověstí českých. Už víme, jak vysoko to měl Šemík, jak vypadá nejstarší česká rotunda a známe místo, kde jsou pohřbeni nejstarší Přemyslovci. Učarovala nám tajemná atmosféra baziliky sv. Petra a Pavla. Pak „ přišel na řadu“ hřbitov na Vyšehradě. Hledali jsme místa uložení ostatků našich slavných malířů, sochařů, hudebníků, herců, spisovatelů… a plnili jsme i další úkoly z pracovních listů, ale zbyl nám čas i na prohlídku soch J.V. Myslbeka, starých vyšehradských hradeb, z nichž byl nezapomenutelný pohled na krásu Prahy atd. Nemohli jsme si nevšimnout pomníku popravené Dr. Milady Horákové. Čas rychle utekl, my jsme byli trochu zmrzlí, a tak jsme se začali těšit na návštěvu prostor a studií České televize, kterou jsme měli domluvenou na odpoledne. Ale o tom už v jiném příspěvku!

Mgr. Lenka Friedrichová