ZŠ Pardubice - Studánka - Velikonoční pečení

Velikonoční pečení

13. dubna 2009, 20:27 Mgr. Ivana Skalická

Podobně jako před Vánoci dívky z 9.C připravily velikonoční pečení pro spolužáky z 1.stupně.

Ve cvičné kuchyńce se vystřídaly třídy  3.A, 3.B a 3.C, kde děti pekly beránky a vyráběly pestrobarevné motýly na zapíchnutí do květináče.

Prvńáci z 1.C zase pekli součásti velikonočních dekorací a zajíčky, slepičky, kuřátka a vajíčka z lineckého těsta.

Podívejte, jak jim to šlo:

V úterý 7.dubna dorazily do kuchyňky i členky občanského sdružení Most do života a společně s děvčaty z 9.C také pekly a vyrobily si velikonoční dekorace.

Zpracovalo se 9,5 kg těsta, 150 g hřebíčku, 300g rozinek, balík špejlí, ubrousky s motýly, lepidlo, samolepky.

Veroniku Venclovou, Lucii Sitovou, Moniku Pleskačovou, Markétu Kašparovou, Káťu Palkovičovou, Anetu Hrubešovou a Jitku Tománkovou z 9.C velice chválím za šikovnost v práci s dětmi i dospělými a za trpělivost.

Mgr. Ivana Skalická