ZŠ Pardubice - Studánka - Za Kelty na Kunětickou horu

Za Kelty na Kunětickou horu

Mgr. Iva Tajšlová

Výukový program Putování za Kelty využili ve středu 3. června žáci 6. B. Program se skládal ze tří částí. První byla praktická, kdy si každý mohl vyzkoušet tavení, odlévání a ražení mincí, mletí obilí na kamenném mlýnku a pečení placek, tkaní na malém stavu, opracovávání kamenů a střelbu z luku. Druhou částí bylo divadelní představení přibližující historii Keltů a jejich zvyky. Zbylý čas jsme věnovali prohlídce hradu Kunětická hora.

Zpátky do Pardubic jsme šli pěšky po cyklostezce podél Labe, i když k tomu občas nebylo daleko, do řeky nikdo nespadl.

Foto zde