ZŠ Pardubice - Studánka - Projekt 4. tříd PRAHA (2. část)

Projekt 4. tříd PRAHA (2. část)

27. února 2010, 18:20 Mgr. Jaroslava Oplatková

V minulé části jsme informovali návštěvníky stránek školy o návštěvě Národního muzea žáky čtvrtých tříd.

Po shlédnutí výstavy v Muzeu čtvrťáci v týmech začali plnit úkoly, které měli připravené v deskách. Prohlédli si sochu Sv. Václava a celé Václavské náměstí, Stavovské divadlo (pojedou do něj 21. března na operu Don Giovanni), Staroměstské náměstí s orlojem, Prašnou bránu a Obecní dům. Dozvěděli se podrobné informace, ale některé již  znali z hodin matematiky, neboť si je vypočítali při přípravě na první pražskou návštěvu  v pracovních listech.

Nakonec je cesta dovedla na Hlavní nádraží, kde úkoly dokončili, nastoupili do vlaku směr Pardubice a už se těšili, jak budou o své návštěvě "Matky měst" vyprávět svým rodičům.

Druhý den si v klidu ve třídě zakreslili v týmech do plánku trasu celé cesty Prahou a tím si zopakovali vlastivědné učivo o světových stranách.

Některé děti byly v Praze úplně poprvé a svoji premiéru zvládly na jedničku. Chválíme  chování všech dětí během celé návštěvy našeho hlavního města, výborně reprezentovaly naši školu, čehož si všímali například zaměstnanci Muzea, ale i kolemjdoucí.

Mgr. Jaroslava Oplatková a Mgr. Ilona Trojánková, třídní učitelky 4.A,C