ZŠ Pardubice - Studánka - 7.B na výletě v Krkonoších

7.B na výletě v Krkonoších

Mgr. Iva Tajšlová

 Letos sedmáci vyrazili na výlet do Krkonoš, stany vyměnili za pronajatou chatu v Peci pod Sněžkou. Měli ji sami pro sebe, což obnášelo i samostatné vaření a závěrečný úklid.

 

Výlet byl akční už cestou tam – místo plánovaných dvou přestupů jsme jich díky výluce a změně jízdních řádů zvládli pět, výluka znamenala i zpoždění, nečekající přípoje… Pondělní odpoledne jsme strávili v Relaxparku, každý si užil dle vlastní chuti – na výběr byla bobová dráha, lanové centrum a 50metrové skluzavky, jedna i s 12metrovým téměř volným pádem.

Úterý jsme pojali turisticky, Obřím dolem jsme vyšli na Sněžku, pak oklikou přes Luční boudu (se zastávkou na polévku) a Výrovku jsme se vrátili zpět. Zkoušeli jste někdy schovat partizánský průkaz, když je vám nepřátelská skupina v patách? Jakákoliv hra je dobrá k ukrácení dlouhé cesty.

Středa byla pro jedince s hravým a bojovným duchem možná nejakčnější. Příjemné bylo, že si nikdo nestěžoval na zimu a mokrou trávu, s níž se někteří seznámili velmi důvěrně. Cestou do Pardubic nás samozřejmě nemohlo minout pět přestupů s nečekajícím přípojem, což už ale nikoho nevyvedlo z míry :-)

 

Děkujeme paní učitelce Syrovátkové za přispění k všeobecné pohodě, poděkování patří všem sedmákům za hladký a pozitivně laděný průběh. A už plánujeme, že si za rok možná troufneme jet na výlet na kole…

 

Více momentek zde.