ZŠ Pardubice - Studánka - Krakonoš a čtvrťáci

Krakonoš a čtvrťáci

5. června 2010, 20:37 Mgr. Jaroslava Oplatková

Z dopisů čtvťáků po návratu ze školy v přírodě:

Milý Krakonoši,

ve Tvém Krkonošském království jsme si to užili: bydleli jsme v penzionu Modrokamenná bouda v Janských Lázních. Moc se mi to tam líbilo a moc dobře tam vařili. Měli jsme krásný a nabitý program, zajímavé túry a výstupy. Taky jsme zakoupili turistické deníky a na každém turistickém místě (např. Josefov, Černá hora, Sněžka) jsme si zakoupili samolepku.

No, sportovali jsme, měli jsme postřehový běh jednotlivců i skupinek, mimochodem, já byla ve skupince Vydry.

Taky jsme vyšli Sněžku, Černou horu, na kterou jsme později vyjeli i lanovkou.

A taky jsme měli stezku odvahy v Josefovské pevnosti. Byli jsme na Evropském dni parků, kterým nás provázeli ochránci přírody KRNAPu a nejdřív nás provedli Černohorským rašeliništěm, ukazovali nám nejbližší hory, přivolávali jsme ptáky a po té jsme se buď mohli svézt v psím spřežení anebo vylézt do koruny 20 m stromu.

No a taky jsme ochutnali kuchařčiny slavné borůvkové knedlíky. Snídaně se podávala formou švédského stolu.

Také tam byla roztomilá štěňátka, která jsme  si mohli pochovat.

Nashledanou, Krakonoši.                      Kristína Sobotková, IV.C

Kuba píše Krakonošovi.jpg

Dopis od Filipa.jpg

Dopisy pokračují dále, v souborech jsou pouze úryvky.

Děkujeme všem rodičům, kteří tuto mimořádně zdařilou školu v přírodě podpořili finančními či věcnými dary, děkujeme zvláště hlavnímu sponzorovi p. Vaverkovi.

Jaroslava Oplatková a Ilona Trojánková, třídní učitelky 4.A,C