ZŠ Pardubice - Studánka - Pomozte gorilám

Pomozte gorilám

29. června 2010, 22:03 Mgr. Jaroslava Oplatková

Ačkoliv se nezadržitelně blížil konec školního roku, čtvrťáci se tím vůbec nedali vyvést z míry a jeli ještě na poslední výlet - tentokrát do ZOO Praha. A nebyly by to oni, kdyby se jim jízda   autobusem nezdála dost "cool".

 

Takže: sraz na nádraží ČD v 6.15 (Mamíííííííí, nebudíš mě nějak brzy????!!). Jak se dostaneme do ZOO? - aha, támhle na nás čeká loď! Tedy, lidičky, z Vltavy je na Prahu úplně jiný pohled! No, řekněte, už jste někdy podplouvali Karlův most? My tedy rozhodně ANO!

 

A co ZOO? Jen tak se procházet ? - ani náhodou! Ještě než jsme do Prahy vyrazili, uspořádali jsme sbírku v rámci projektu Pomozte gorilám. Požádali jsme kamarády v 2. - 5. třídách, aby čtvrťákům den před odjezdem doručili staré a nepoužívané nebo rozbité mobily a oni je potom vhodili do tubusů u vchodu do ZOO. Za každý zrecyklovaný mobil pošle ZOO 10 Kč do Afriky strážcům pralesa, kteří gorily chrání před pytláky.

 

04 projekt pomozte gorilam.doc

Až tedy zamíříte o prázdninách do ZOO, nezapomeňte přibalit i nepotřebný mobil - pomůžete gorilám. A pak už směřujte k pavilonu goril, protože tamější rodinku si určitě zamilujete a asi tam i pochopíte, že tato jedinečná zvířata si zasluhují naši pomoc. My vám za ni děkujeme.

Čtvrťáci a jejich třídní učitelé