ZŠ Pardubice - Studánka - Naše volby

Naše volby

16. října 2010, 20:53 Mgr. Jana Sedláková

Dnes celá Česká republika žila komunálními a senátními volbami. Volby do třídní samosprávy  proběhly i u žáků 4. tříd.

Žáci si společně se svou paní učitelkou připravili volební místnost, plentu, volební urnu a kandidátní listinu třídy.  Se zaujetím představili ostatním své volební programy, návrhy na změny a různá vylepšení školního života. Také si vybrali důvěryhodné kamarády do volební komise.

Potom již jednotlivě vstupovali za plentu a zaškrtávali vybrané  kandidáty. Lístky vhazovali rozechvěle do volební urny. O přestávce zůstala ve třídě pouze volební komise, aby spočítala hlasy zvolených kandidátů. Většina žáků velice nervózně čekala na výsledky. A jak to dopadlo?

Ve 4.A byl zvolen předsedou Filip Licek a místopředsedou David Boura.

Ve 4.B byl zvolen předsedou Jan Ficek a místopředsedou Jakub Dvořák.

Ve 4.C byla zvolena předsedkyní Pavla Kmoníčková a místopředsedou Adam Grygarčík.

Těšíme se na jejich nápady a věříme, že budou zodpovědně prosazovat zájmy svých spolužáků, pomáhat  při řešení problémů a společně s třídními učiteli měnit školu v místo, kam chodí všichni rádi.

J. Sedláková, B. Kafková, M. Labuťová