Tento měsíc se všechny naše 6. třídy vydaly na dějepisnou exkurzi do centra experimentální archeologie ve Všestarech.
Zde jsme si vyslechli zajímavou přednášku o práci experimentálních archeologů, zhlédli video a pak přišlo to nejlepší - na chvíli jsme se stali neolitickými zemědělci i my. Vyzkoušeli si některé jejich dovednosti - tkaní, broušení kemene, tesání kůlů nebo kopání dřevěnou motykou. Také jsme si prohlédlii pravěké domy, svatyně či pohřebiště.
Taková forma učení se nám líbí a učivo si určitě lépe zapamatujeme!