ZŠ Pardubice - Studánka - Šesťáci ve Všestarech

Šesťáci ve Všestarech

Mgr. Jiří Mandys

Tento měsíc se všechny naše 6. třídy vydaly na dějepisnou exkurzi do centra experimentální archeologie ve Všestarech.

Zde jsme si vyslechli zajímavou přednášku o práci experimentálních archeologů, zhlédli video a pak přišlo to nejlepší - na chvíli jsme se stali neolitickými zemědělci i my. Vyzkoušeli si některé jejich dovednosti - tkaní, broušení kemene, tesání kůlů nebo kopání dřevěnou motykou. Také jsme si prohlédlii pravěké domy, svatyně či pohřebiště.

Taková forma učení se nám líbí a učivo si určitě lépe zapamatujeme!