V posledním letošním týdnu jela třída 6.D do Hlinska. Prohlédli jsme si několik starých chalup - Betlém - vyzdobených tak, jak se dříve vánoce slavily. V jedné z nich byl i mechanický betlém. Po prohlídce jsme přešli do místního muzea, kde byla putovní expozice o využití dřeva. Zde děti vyplňovaly pracovní listy a různých stromech a jejich vlastnostech. Na místním nádraží pak proběhla soutěž o nejhezčí stavbu ze sněhu. S přehledem zvítězila princezna, kterou postavila všechna děvčata ze třídy. Výlet byl příjemným zpestřením předvánočních dní.