Osmáci se nadchli, projevili a usnesli, že už je současné vymalování třídy (které si sami v šestce vyprodukovali) nebaví a i za cenu poskytnutí vlastních sil a svého volného času chtějí změnu. Cesta k závěrečnému konsenzu nebyla úplně hladká, neboť co hlava, to názor na barvu. Postupným hlasováním a zužováním výběru vyhrála kombinace fialová – modrá, která těsně porazila fialovou – růžovou (proto jako kompromis alespoň růžový výklenek) a zelenou – oranžovou.
Malovací proces a jeho výsledek zachycen nejen v galerii u článku, ale i zde.