Zdá se vám tento nadpis nějaký povědomý? Pokud ano, pak víte, že v loňském školním roce žáci druhého stupně učili děti ze 4. tříd o husitských válkách.Tento týden učili fyziku žáci z 9.C děti z 5.B. Pod vedením pana učitele Jadrného si starší spolužáci připravili pokusy, ve kterých si páťáci mohli vyzkoušet, jak fungují solární panely, jak vypadají baterie uvnitř nebo jak pracuje motorek zapojený do diody.
Největší zájem byl o pokus, zda je naše tělo vodičem elektrického proudu. Trochu nás brněly ruce, ale poznání, že elektřina může nejen pomáhat, ale i ublížit, je pro nás velkým poučením.
Žáci 5. B