Od 18. do 22. června 2012 jsme strávili příjemný pobyt v Příchovicích u Tanvaldu. Jako ve správné škole nechybělo učení, které se střídalo s příjemnější činností formou sportovních her, výletů a zábavných programů. Krásnou přírodu jsme si vychutnali cestou na nedalekou rozhlednu Štěpánku a túrou na Šulíkovu skálu. Při celodenním výletu do Harrachova jsme obdivovali krásu výroby skla v harrachovské sklárně. Vyzkoušeli jsme tamní bobovou dráhu. A co bylo pro nás velkým překvapením? Bonbóny padající z nebe,nebo že by z padáku, přehlídka motokrosu - trial, vtipné vystoupení klauna známého ze 3. místa Česko-Slovensko má talent, diskotéka se stroboskopy. Nechyběla ani návštěva pana Krakonoše doprovázená ukázkou večerníčku Krakonošovy pohádky, který nás poslední večer přišel osobně pozdravit a my měli možnost se s ním vyfotografovat.
O soutěže opravdu nebyla nouze, posuďte sami – Hledání sladkého pokladu, sportovní turnaje v přehazované, luštění šifry Morseovou abecedou, výtvarná soutěž, soutěž o nejčistší pokoj za celý týden, postřehovka a mnoho dalších.
Děkujeme paní učitelce Němcové za to, že se s námi na školu v přírodě vydala a pomohla s organizací a soutěžemi. Děkujeme též rodičům za neskutečné množství sponzorských dárečků, které žáci dostali za vyhodnocení všech soutěží. Nezbývá než se těšit na další školu v přírodě, která nás snad čeká příští rok.