Již zítra večer začne filipojakubská noc, kdy na různých místech budou plát ohně, podle pověstí budou létat čarodějnice na košťatech a budeme je upalovat.
Děti ze 3.D se na tento svátek připravily dopředu. Ve školní kuchyňce si napekly a ozdobily perníkové čarodějnice, košťata, duchy, netopýry a další divé bytosti.
Než se perníky dopekly a vychladly, každý žák si spojil sudá nebo lichá čísla na předloze a již se před ním objevila strašná čarodějnice, kterou si vybarvil.
Pak zbývalo perníčky ozdobit, dát do krabiček a odnést. Vůně se linula hlavní budovou a nevím, nevím, kolik perníčků dorazilo s dětmi až domů a kolik jich vydrželo dodnes, aby děti chránily před mocí čarodějnic...