ZŠ Pardubice - Studánka - Multikulturní projekt 7.A a 7.C aneb jak se žije v Mexiku, Indii a Vietnamu

Multikulturní projekt 7.A a 7.C aneb jak se žije v Mexiku, Indii a Vietnamu

3. května 2013, 19:10 Mgr. Pavlína Zemanová

2. května si pro sebe třídy 7.A a 7.C  vzájemně připravily  a zpracovaly projekty na téma Vietnam, Mexiko a Indie v rámci předmětu Výchova k občanství. Třída 7.A nás provedla za pomoci prezentací po památkách, představila nám základní údaje a zajímavosti o kultuře, historii, významných osobnostech a reáliích zemí Mexika a Indie. Pro žáky 7.C měla připravené kontrolní otázky, aby se přesvědčila, že žáci pozorně poslouchali jejich výklad a prezentace.  Žáci  7.C představili své projekty  prostřednictvím informativních posterů a prezentací na téma Vietnam.  Nechyběly základní údaje o zemi, náboženství, tradice a zvyky a turistické cíle, které byste neměli opomenout navštívit, pokud se do Vietnamu chystáte. Děvčata se snažila zaujmout nejen drdoly,ale i tradičním oblečením - hedvábnou tunikou a kloboukem. Učili jsme se jíst hůlkami, ochutnali jsme tradiční národní pokrmy, po kterých se jen opravdu jen zaprášilo. V další části projektu se můžeme těšit na návštěvu vietnamského tlumočníka, který nám poví něco více o své zemi.

Oběma třídám děkujeme za vypracování projektů a týmovou spolupráci.

Mgr. Pavlína Marková, Mgr. Jitka Kárská