ZŠ Pardubice - Studánka - Připravujeme se na halové mistrovství Evropy v atletice.

Připravujeme se na halové mistrovství Evropy v atletice.

Mgr. Blanka Kafková

Halové mistrovství Evropy je významnou mezinárodní atletickou událostí, která se do České republiky vrací po 37 letech. Naposledy se v Praze konalo mistrovství Evropy v atletice na strahovském stadionu v roce 1978.

Halový evropský šampionát se bude konat ve dnech 5. – 8. března 2015 v O2 areně a bude vrcholem zimní atletické sezony. Do Prahy přijedou závodníci z 50 zemí Evropy, aby bojovali o tituly mistrů. Divákům a fanouškům atletiky se představí evropská atletická špička a česká atletická reprezentace bude mít jedinečnou možnost ukázat se před domácím publikem.

Na tuto výjimečnou událost se chystají i žáci naší školy. Díky spolupráci s Českým atletickým svazem a zapojením do projektu Atletika pro děti do škol, pojede 6. března 2015 fandit 50 studáneckých dětí do Prahy. Jsou to žáci, kteří pravidelně chodí na společné lidové běhy, které se konají v rámci běžeckých závodů v Pardubicích. Naši fanoušci budou mít na sobě oranžové školní dresy, mají připravené české vlajky, transparent s logem školy a velký nápis „Pardubice fandí atletice“.

Jsme rádi, že uvidíme českou atletickou reprezentaci a budeme tak blíž svým atletickým vzorům.