ZŠ Pardubice - Studánka - Žáci čtvrtých tříd a mistr Jan Hus

Žáci čtvrtých tříd a mistr Jan Hus

19. května 2015, 16:58 Mgr. Pavel Pospíšil

V poslední části letošního školního roku žijeme myšlenkami a odkazem mistra Jana Husa. Od jeho smrti uplyne zanedlouho 600 let a to je dobrý důvod k zamyšlení, zda má kazatel z Betlémské kaple co sdělit i dnešním lidem.

Nejvíce námětů čerpáme z projektu „Husovy stopy“. Na tmavší dlažbě naší chodby nám nyní září dvanáct žlutých husích stop. Na každé z nich je napsána jedna hodnota, která byla pro mistra Jana důležitá (pravda, odvaha, úcta,…). Denně se u husích stop setkáváme, abychom si o jednotlivých hodnotách četli a povídali.

Vyvrcholením našich aktivit by měla být návštěva Betlémské kaple a Karolina – dvou míst, které jsou v Praze nejvíce spjaty s Husovou činností. Zde bychom pak rádi sehráli malé divadelní představení z Husova života.

učitelé 4. tříd