ZŠ Pardubice - Studánka - 6. ročník soutěže Mladý chemik je tu!

6. ročník soutěže Mladý chemik je tu!

18. října 2015, 16:09 Mgr. Pavlína Marková

      Jako každý rok mají možnost nadšenci chemie zúčastnit se soutěže Mladý chemik. Soutež probíhá v 5 krajích  Pardubickém, Králohradeckém, Středočeském, Libereckém a v kraji Vysočina. Soutěž přesáhla již hranice regionu a stala se celorepublikovou záležitostí.

     V úterý 12.10. proběhlo školní kolo testové části soutěže za účasti organizátora soutěže pana Roberta Čebiše. Z naší školy postupují tři nejlepší chemici do 2. kola, které se již koná na půdě SPŠCH. Nejlépe se umístila Eva Ábelová z 9.B, Kačka Křivková z 9.C a Matěj Macháček z 9.A. 

Všem postupujícím gratuluji, že se takto bravurně poprali s chemickým testem a budu jim držet palce při okresním kole, které se koná v prosinci. 

    Nesmím zapomenout zmínit též projektovou část soutěže Mladý chemik, kde již máme spoustu zájemců s atraktivními nápady. Naše práce na projektu  s tématem člověk a odpady právě začíná a nás čeká spousta práce. Tak nám držte palce.

Mgr. Pavlína Marková