ZŠ Pardubice - Studánka - Chrudim - město loutek

Chrudim - město loutek

Mgr. Jana Sedláková

V úterý 19. dubna se naše třída 4. A zúčastnila výletu do Chrudimi. Odjeli jsme vlakem z pardubického hlavního nádraží. Cesta rychle uběhla a než jsme se nadáli, vystupovali jsme v Chrudimi. Z nádraží jsme zamířili do Státního archivu města Chrudim. Přivítali nás pan ředitel a maminka našeho spolužáka Štěpána. Odložili jsme si do skříněk batohy a rozdělili se do dvou skupin. Vyprávěli nám o historii archivu, zkusili jsme si psát husím brkem inkoustem, očistit od plísně staré poničené knihy a opravit zničený papír.  Bylo to moc zajímavé.  Čekala nás ještě návštěva Muzea loutek. Tam jsme hledali schovanou loutku Hurvínka a bylo to moc prima. Ve výtvarné dílně jsme si každý vyrobili stínovou loutku a ve skupinách hráli divadlo. Kdo nic nestihl vymyslet, musel improvizovat a to byla legrace. Nakonec jsme šli na trhy, které byly na náměstí, a nakupovali jsme si. Byl to skvělý výlet!