V úterý 19. dubna se naše třída 4. A zúčastnila výletu do Chrudimi. Odjeli jsme vlakem z pardubického hlavního nádraží. Cesta rychle uběhla a než jsme se nadáli, vystupovali jsme v Chrudimi. Z nádraží jsme zamířili do Státního archivu města Chrudim. Přivítali nás pan ředitel a maminka našeho spolužáka Štěpána. Odložili jsme si do skříněk batohy a rozdělili se do dvou skupin. Vyprávěli nám o historii archivu, zkusili jsme si psát husím brkem inkoustem, očistit od plísně staré poničené knihy a opravit zničený papír. Bylo to moc zajímavé. Čekala nás ještě návštěva Muzea loutek. Tam jsme hledali schovanou loutku Hurvínka a bylo to moc prima. Ve výtvarné dílně jsme si každý vyrobili stínovou loutku a ve skupinách hráli divadlo. Kdo nic nestihl vymyslet, musel improvizovat a to byla legrace. Nakonec jsme šli na trhy, které byly na náměstí, a nakupovali jsme si. Byl to skvělý výlet!
-
Sraz na nádraží
-
Nastupovat.
-
Archiválie.
-
Velmi stará kniha.
-
Píšeme husím brkem a inkoustem.
-
Opravujeme zničený papír.
-
Na Resselově náměstí.
-
V Muzeu loutek.
-
Výstava k 90 tým narozeninám Hurvínka
-
Expozice loutek.
-
Výtvarná dílna.
-
Loutka draka.
-
Hrajeme stínové divadlo.
-
Oslavy Dne Země.
-
Odjíždíme zpět do Pardubic.