ZŠ Pardubice - Studánka - Au revoir!

Au revoir!

28. května 2017, 20:16 Mgr. Blanka Kafková

Ve středu 24. května 2017 skončil kroužek francouzského jazyka, vedený rodilou mluvčí Marion Gayraud. Na poslední hodinu si žáci připravili pro své rodiče několik ukázek z aktivit, které se během roku naučili – La danse des chiffres (tanec čísel), Jaques a dit (obdoba české hry Kuba řekl), Les animaux et les  transports (zvířata a transport – pantomima, kreslení) a na závěr dvě scénky - Chez le docteur (U lékaře) a Au marché (Na trhu).

Zábavné hry i vtipné dialogy ve francouzštině potěšily všechny přítomné a zároveň ukázaly, jak dobře a bez zábran dovedou děti komunikovat v cizím jazyce.

Děkujeme Francouzské alianci v Pardubicích za spolupráci a rodilým mluvčím Camille a Marion za laskavý přístup při zvládání tohoto krásného jazyka.

Mgr. Blanka Kafková