S žáky devátých ročníků jsme se během hodin angličtiny pustili v září do projektu s názvem Utopia/Dystopia.
Před tvorbou projektu se žáci dozvěděli, co to vlastně utopie a dystopie je, zaměřili jsme se společně na utopické/dystopické koncepty v literatuře, filmu a společnosti. Jejich úkolem bylo vytvořit svou vlastní utopickou nebo dystopickou komunitu a přesvědčit spolužáky, aby se k jejich komunitě přidali. Vymýšleli motto, vlajku, typické symboly, hodnoty nebo pravidla společnosti.
Díky tomuto projektu žáci rozvíjeli své komunikační dovednosti, tvořivost, ale také kritické myšlení a schopnost vyjádřit své myšlenky.
A já před vámi všemi smekám. Co projekt, to originál. Děkuji za vaše nadšení a tvrdou práci.
I am so proud of you!