Předvánoční atmosférou se naladili žáci 7.C a 8.C v Muzeu betlámů v Třebechovicích pod Orebem a ve skanzenu v Krňovicích. Měli nejen možnot vidět unikátní Proboštův mechanický betlém, za kterým se vypravují návštěvníci z celého světa, a který prošel nákladným a rozsáhlým restaurováním, ale i celou řadu krásných betlémů ze dřeva, papíru, skla, keramiky, krajky, i chleba...Dále se mohli seznámit s dílem výtvarníka Vojtěcha Kubašty, tvůrce 3D obrázkových knih, kterými se proslavil nejen v Čechách.
V krňovickém skanzenu absolvovaly děti dvě aktivity. První spočívala ve vánočním tvoření a práci s korálky, druhá v prohlídce skanzenu a povídání o tom, jak v chaloupkách prožívali Vánoce naši předkové a jaké udržovali zvyky.
Pevně věříme, že si z výletu alespoň někteří žáci odnesli hezký pocit a poznatek, že Vánoce nejsou svátkem konzumu, ale vzájemného setkávání, vstřícnosti, pospolitosti a rozjímání.
-
img-20251217-100829
-
img-20251217-100959
-
img-20251217-102506
-
img-20251217-103138
-
img-20251217-103330
-
img-20251217-105949
-
img-20251217-114859
-
img-20251217-130628