Po ranním bloku práce ve třídách se děti rozešly na besedy, které připravili pozvaní odborníci na různá témata. Všech besed se zúčastnili zástupci ze všech tříd prvního stupně.
-
devcata z 8.b spolecne s majdou demlovou a jejim asistencnim psem seznamily deti s praci vodicich a asistencnich psu
-
coz se vsem moc libilo
-
pan venzara zajimave mluvil o zkamenenlinach a trilobitech
-
pan ing. marhan detem vysvetlil vse o chovu vcel
-
pan ing. lemberk pri sve prednasce detem uklazel skutecneho netopyra
-
pani nejezchlebova vypravela o opustenych zviratkach v utluku
-
a privedla s sebou opusteneho pejska
-
pani malatkova velmi zajimave vypravela o zabach
-
cely den pro vas zdokumentovala devcata ze 7.c
Po ukončení besed se děti vrátily do tříd a informovaly své spolužáky o tom, co se dozvěděly na svých besedách.
Den byl zakončen vyzdobením Zelené učebny prací jednotlivých tříd.
Poděkování: paní učitelkám 1. stupně za perfektní přípravu a organizaci dne, hostům - panu Ing. Marhanovi a Lemberkovi, paní Nejezchlebové, Malátkové, pánům Venzarovi a Hrstkovi, žákyním Petře Svědirohové, Denise Slepičkové, Majdě Demlové a mamince žákyně paní Demlové za zajímavé, výborně připravené přednášky.
Chválíme děti ze 7. tříd, které pomáhaly při organizaci a děvčata ze 7.C, která celou akci zdokumentovala a děti 1. stupně za velmi hezké vytvořené práce.
Vzhledem k tomu, že téměř všichni hosté se zřekli honoráře, vybranou částku (2 100,- Kč) věnujeme útulku pro opuštěná zvířata v Pardubicích - děkujeme tímto rodičům žáků za příspěvek.
Součástí oslav Dne Země je rovněž hodina, kterou věnuje každá třída školy pod vedením svého třídního učitele dle rozpisu úklidu školního areálu.