ZŠ Pardubice - Studánka - Den Země - 2. část

Den Země - 2. část

Mgr. Ivana Nejedlá

Po ranním bloku práce ve třídách se děti rozešly na besedy, které připravili pozvaní odborníci na různá témata. Všech besed se zúčastnili zástupci ze všech tříd prvního stupně.


Po ukončení besed se děti vrátily do tříd a informovaly své spolužáky o tom, co se dozvěděly na svých besedách.

Den byl zakončen vyzdobením Zelené učebny prací jednotlivých tříd.

Poděkování: paní učitelkám 1. stupně za perfektní přípravu a organizaci dne, hostům - panu Ing. Marhanovi a Lemberkovi, paní Nejezchlebové, Malátkové, pánům Venzarovi a Hrstkovi, žákyním Petře Svědirohové, Denise Slepičkové, Majdě Demlové  a mamince žákyně paní Demlové za zajímavé, výborně připravené přednášky.

Chválíme děti ze 7. tříd, které pomáhaly při organizaci a děvčata ze 7.C, která celou akci zdokumentovala a děti 1. stupně za velmi hezké vytvořené práce.

Vzhledem k tomu, že téměř všichni hosté se zřekli honoráře,  vybranou částku (2 100,- Kč) věnujeme útulku pro opuštěná zvířata v Pardubicích - děkujeme tímto rodičům žáků za příspěvek.

Součástí oslav Dne Země je rovněž hodina, kterou věnuje každá třída školy pod vedením svého třídního učitele dle rozpisu  úklidu školního areálu.