ZŠ Pardubice - Studánka - Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

Dne 27.4.2010 se na atletickém stadionu na Dukle uskutečnil další ročník Poháru rozhlasu v atletice mladších žáků. Byla to další možnost porovnat své schopnosti a dovednosti s žáky  ostatních škol.

Soutěží se v těchto disciplínách: sprint na 60 m, vytrvalost (600 m,1000 m), skok do dálky a do výšky, hod míčkem a štafeta na 4x 60 m

Každý závodník smí startovat ve dvou zvolených disciplínách a štafetě, družstvo může tvořit maximálně 12 závodníků.

Chlapci se v konkurenci 15 škol umístili na krásném druhém místě a bohužel nepostupují do krajského kola. Všem závodníkům děkuji a jen zmíním dva nejhodnotnější výkony našeho družstva. Martin Vasil přehodil startovní pole v hodu míčkem o 10 m a výkonem 69,69 s přehledem v této disciplíně zvítězil.

Martin Bachura zase ve svém posledním skoku do dálky využil své rychlostní a skokanské dispozice, popral se konečně s technikou a skočil, na 7. třídu, kvalitních 465 cm. 

Dívky nám udělaly obrovskou radost, když se téměř v každé disciplíně umístily mezi nejlepšími třemi a zaslouženě zvítězily a postoupily do krajského kola. Nebudu vyzdvihovat konkrétní výkony, protože letos všechny dívky bojovaly jako lvice:))

Podrobné výsledky najdete na  www.hvezda-pardubice.cz/vysledky.php

 

Mgr. Filip Patlevič