ZŠ Pardubice - Studánka - Republikové finále v basketbalu

Republikové finále v basketbalu

17. května 2010, 13:19 Mgr. Ivana Nejedlá

Ve dnech 11. a 13. května proběhlo v městské sportovní hale v Jindřichově Hradci republikové finále základních škol a víceletých gymnázií v basketbalu.

Pro naši školu byla velkým úspěchem již samotná účast v tomto finále, ale samozřejmě jsme tak trochu doufali, že nás naši chlapci  nezklamou a možná i nějakou tu  „medajli“ získají.

Do republikového finále se vedle naší školy probojovali žáci a žákyně ze škol v Brně, Prostějově, Kralup nad Vltavou, Strakonic, Hradce Králové, Prahy, Zlína, Písku, Jindřichova Hradce a Domažlic.

A jaký byl výsledek? Chlapce v sestavě Lukáš Skala, Radek Špičák, Vašek Palička, Vojta Volše, Daniel Fadrný, David Kaněra, Lukáš Jechura, Vojta Šindelář, Honza Štěrba a Vítek Kurtev přemohl pouze soupeř z Písku a skončili tak v celorepublikovém klání na krásném 2. místě!!!

Hoši, gratulujeme k výborným sportovním výkonům a moc děkujeme za perfektní reprezentaci!

Poděkování patří samozřejmě i trenérům mládežnicích kategorií, vyučujícímu tělesné výchovy Filipu Patlevičovi a panu učiteli Mandysovi, který chlapce na finále doprovázel.

Mgr. Ivana Nejedlá, ředitelka školy