Ve čtvrtek a pátek 14. a 15.10. navštívili žáci sedmých tříd sladkovodní Obří akvárium v Hradci Králové. Žáci měli možnost shlédnout naučný dokument o mořské fauně v projekci u Rejnoka. Zde viděli kromě živého rejnoka trnoploutvého i Božku - obří kajmanku.
Exkurze pokračovala pozorováním několika desítek lebek sladkovodních tropických ryb, které poté žáci viděli živé v tunelu z akrylátového skla se 40 druhy ryb. Součástí exkurze byla návštěva tropického ráje s exotickými rostlinami a shlédnutí piraň a amazonských papoušků v Café Piraňa.
Celá exkurze byla založena na získávání nových poznatků o rybách a parybách s následným (paralelním) zpracováním a vyplňováním pracovního listu.
Děkujeme za výborně zpracovanou exkurzi po organizační i obsahové stránce paní učitelce Vojtové.
Od října tohoto školního roku žáci osmých tříd zahájili dobrovolnou sbírku pro Městský útulek v Pardubicích. Již se sešly dárečky pro psy i kočky v podobě konzerv, granulí, vodítek a různých pamlsků.
Všem žákům děkuji za dobročinnost a ochotu, kterou projevili. Případným dalším darům se nebráníme a budeme jedině rádi.