ZŠ Pardubice - Studánka - Basketbalový a volejbalový turnaj

Basketbalový a volejbalový turnaj

     V pondělí 11.4. se na ZŠ Benešovo nám. uskutečilo okrskové kolo ve volejbale chlapců. Naše skupina byla čtyřčlenná a postupně jsme se utkali s týmy Benešovky, Resslovky a Staňkovky. Systém byl jasný- do dalšího kola postoupí 2  družstva. 2 zápasy jsem vyhráli a 1 prohráli, stejně jako dva ostatní týmy. Rozhodoval poměr setů a míčů a v něm jsme bohužel skončili až na třetím nepostupovém místě. Kluci i já jsme ale z předvedeného výkonu měli velmi dobrý pocit, protože si troufám říci, že jako jediní jsme předváděli hru připomínající skutečný volejbal hraný na tři údery zakončený krásnou smečí. Tělocvična je však na Benešovce velmi malá a tak naše vyšší náhry končili dost často ve stropu, ale bohužel bez těchto náher klasický volejbal nejde praktikovat.

Družstvo tvořili: Maršíček T., Plašil M., Topič M., Habětínek A., Potoček J., Tkáč J., Bachura M., Havránek P., Preisler O., Bartoníček D., Kurtev J., Nechvátal L.

 

     A aby toho v tomto týdnu naši šikovní chlapci neměli málo, tak v úterý 12.4. se konalo na palubovce BK Pardubice, pod vedením trenéra T. Bartoška, krajské finále v basketbale. Naši kluci v pardubickém kraji nemají již pár let konkurenci a potvrdilo se to i tentokrát. Všechny 3 zápasy zvládli na jedničku a zvítězili vždy rozdílem alespoň 20 bodů. Jen škoda, že letos AŠSK nepořádá republikové finále.

Družstvo tvořili: Havránek P., Havránek T., Preisler O., Chocholouš T., Bartoníček D., Kurtev J., Tkáč J., Potoček J., Habětínek A., Bachura M.

Všem zúčastněným děkuji za předvedené výkony a také za jejich vzorné chování a reprezentaci ZŠ Studánka na těchto akcích, které bylo bezproblémové.

Mgr. Filip Patlevič