ZŠ Pardubice - Studánka - Projekt ROMEA

Projekt ROMEA

Ve středu 30.11 jsme přišli do školy o něco déle, přibližně v 8:30 jsme měli být před odbornými učebnami. Přijeli k nám totiž lektoři z Prahy z nadace  ROMEA a měli pro nás připravený zajímavý workshop. Den před tím nám náš pan učitel třídní dal na výběr ze tří různých témat, kam bychom chtěli jít – divadlo, malování (sprejování), šití (navrhování).

Sama za sebe jsem si vybrala divadlo, protože mě lákalo asi nejvíc. Na divadlo jsme šly já a moje kamarádka Verča, se kterou jsme si to užily. Nejdřív nás pan lektor uvítal a řekl nám, co budeme celé dopoledne dělat. Potom nás rozdělil do skupin přibližně po 5 lidech a všem rozdal role a něco málo o nich řekl. Do rolí jsme se měli zkusit vžít. Verče to šlo fakt výborně. Řekl nám, že s sebou má i kostýmy a nějaké líčení. Kluci z  8.A toho samozřejmě hned využili. Naše skupina dostala za úkol zkusit zahrát romskou rodinu na dovolené. Nacvičili jsme si scénky a potom je šli předvést ostatním spolužákům, kteří byli na jiném workshopu.

Myslím si, že dopoledne bylo fajn a že se všechno dobře vydařilo.

Klára Ehlová 8.B

Mgr. Filip Patlevič