ZŠ Pardubice - Studánka - Žáci přijatí k základnímu vzdělávání

Žáci přijatí k základnímu vzdělávání

14. února 2012, 08:49 Mgr. Ivana Nejedlá

Vážení rodiče,

Děkujeme Vám za Váš zájem zapsat Vaše dítě do naší školy.

Zájem byl mnohem větší než v minulých letech a kapacita naší školy nám neumožňuje zapsat více než 70 prvňáčků (dle počtu vycházejících žáků).

K zápisu se dostavilo celkem 119 dětí se svými rodiči.

Museli jsme vyřadit děti, u nichž jsme neměli doklad o bydlišti ve spádové oblasti (v tabulce označeny není ze spádové obl.).

Přijali jsme všechny děti, které měly bydliště ve spádové oblasti a měly v loňském roce odklad povinné školní docházky (v tabulce označeny po odkladu). Omlouváme se rodičům, jejichž děti měly z loňského roku v naší škole odklad, ale nebydlí v naší spádové oblasti –museli jsme je  odmítnout  a velmi nás to mrzí.

Přijali jsme všechny děti, které mají bydliště ve spádové oblasti a v současné době ve škole staršího sourozence nebo  matku  zaměstnance školy (v tabulce sourozenec  nebo matka zaměstnanec).

Přijali jsme žáka se speciálními vzdělávacími potřebami s bydlištěm ve spádové oblasti (v tabulce dítě s SVP).

Přijali jsme další děti dle pořadí u zápisu do počtu 70, jejichž rodiče doložili doklad o bydlišti dítěte ve spádové oblasti (v tabulce pořadí u zápisu).

Přijali jsme všechny děti, které budou žádat odklad školní docházky a mají bydliště ve spádové oblasti (v tabulce odklad).

Z kapacitních důvodů jsme nuceni nepřijmout  26 dětí s bydlištěm ve spádové oblasti (v tabulce naplněná kapacita) a  1 dítě s předčasným nástupem do školy, které dosud nemá  vyřízeno vyšetření v pedagogicko – psychologické poradně (v tabulce předčasný nástup).

6  nepřijatých dětí již bylo zapsáno i na jiné základní školy. Věříme, že zbývajících 20 dětí najde  umístění v jedné ze dvou  základních škol v naší spádové oblasti. Základní školy Dubina i Spořilov mají dosud volné kapacity a Vaše děti rády přijmou, volné kapacity nabízí rovněž Základní škola Benešovo náměstí.

Výsledky zápisu naleznete v přilženém souboru.

vysledky zapisu

Mgr. Ivana Nejedlá, ředitelka školy