ZŠ Pardubice - Studánka - Jak bylo na Macoše ?

Jak bylo na Macoše ?

Mgr. Ludmila Košvancová

Museli jsme si sice ráno přivstat, protože se odjíždělo již o půl sedmé a ani předpověď počasí nebyla úplně ideální, ale stálo to za to. Po příjezdu do Moravského krasu jsme se vláčkem dopravili k Punkevním jeskyním, kde jsme obdivovali jejich krápníkovou výzdobu a pluli na lodičkách po ponorné řece Punkvě. Lanovka nás vyvezla na vrchol propasti Macocha, kde nás čekala ve stejnojmenné restauraci k obědu výborná svíčková. Po oblíbených nákupech suvenýrů a vyhlídce do hloubi propasti se obloha vyjasnila, vysvitlo sluníčko a my se vydali na příjemnou procházku lesem ke Kateřinské jeskyni, která nás překvapila svojí rozlehlostí. Výlet si všechny děti moc pochvalovaly. Takže jak bylo na Macoše ? No přece bezva !