ZŠ Pardubice - Studánka - 9. C na vernisáži v Praze

9. C na vernisáži v Praze

Mgr. Zuzana Volkovová

 V  pondělí 24. 9. 2012 se konalo v Praze slavnostní ukončení projektu Vzduchoplavec Kráčmera. Paní učitelka vše zorganizovala, což byl tentokrát problém. Mohlo nás jet jenom 10. Nakonec jelo 13 dětí. Vlak do Prahy byl zcela obsazen, zůstali jsme stát v chodbičce, přesto proběhla cesta v pohodě. Na nádraží se ujala vlády paní učitelka, která nás vedla do metra na trasu C. „Kam jedeme?“ ptali jsme se.“ „ Jedeme na Prosek, do městské knihovny,“ odpověděla paní učitelka. Projeli jsme velký kus Prahy až na Prosek, kde naši učitelé zjistili, že jsme měli být úplně jinde, na Staroměstském náměstí. No, chybička se vloudila. Vrátili jsme se zpět a se zpožděním ( cca. 45 min.) jsme dorazili na místo určení, přesto jsme nebyli poslední. Chvíli po příchodu jsme byli pozváni na oběd. Čekaly na nás stoly plné jídla, ovoce a sladkostí. Přesto někteří odmítali něco sníst. Jejich škoda! Po obědě jsme se vzdálili z dohledu učitelů, prošli jsme se až k Vltavě. V druhé části našeho pobytu jsme plnili úkoly, které pro nás byly připraveny. Hledali jsme Ungeld, dům se zlatým prstenem ve znamení, došli jsme až do židovského města. Cestu zpět zejména děvčata obdivovala obchody v Pařížské ulici, mimochodem velmi drahé.

Všichni jsme se sešli na Betlémském náměstí, kde všichni účastníci vypustili balónky se svojí adresou. Konečně jsme dorazili do kostela sv. Jiljí, kde byly vystaveny panely všech škol. Po prohlídce jsme museli zkonstatovat, že panel našeho města a naší školy byl nejhezčí. Aby ne!

Během října bude panel převezen do naší školy a potom si jej bude moci prohlédnout veřejnost v našem divadle.

Bára Kořínková, 9.C