Ve čtvrtek 15. května se část žáků 9.D zúčastnila další akce projektu Gymnázia Dašická s názvem Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Spolu se žáky gymnázia se vydali na exkurzi do malé vodní elektrárny "Hučák" na řece Labi v Hradci Králové. Prohlídka začala v kinosále, kde se seznámili s vodními elektrárnami na Labi. Následovala interaktivní část o obnovitelných zdrojích, kde si mohli žáci sami vyzkoušet různé modely zařízení na výrobu alternativní energie. Na závěr navštívili i vlastní provoz elektrárny. Vše probíhalo s odborným výkladem zaměstnanců elektrárny.
-
před elektrárnou
-
v kinosále
-
interaktivní část
-
interaktivní část
-
interaktivní část
-
elektrárna zvenku
-
elektrárna uvnitř
-
elektrárna uvnitř
-
pohled z druhého břehu Labe