ZŠ Pardubice - Studánka - Exkurze do elektrárny "Hučák"

Exkurze do elektrárny "Hučák"

Ing. Iva Vilímová

Ve čtvrtek 15. května se část žáků 9.D zúčastnila další akce pro­jektu  Gym­názia Dašická s názvem Podpo­ra přír­o­dovědného a technického vz­děl­ávání v Par­du­bickém kra­ji. Spolu se žáky gymnázia se vydali na exkurzi do malé vodní elektrárny "Hučák" na řece Labi v Hradci Králové. Prohlídka začala v kinosále, kde se seznámili s vodními elektrárnami na Labi. Následovala interaktivní část o obnovitelných zdrojích, kde si mohli žáci sami vyzkoušet různé modely zařízení na výrobu alternativní energie. Na závěr navštívili i vlastní provoz elektrárny. Vše probíhalo s odborným výkladem zaměstnanců elektrárny.