Ačkoliv nám páteční počasí příliš nepřálo, vydali se žáci 5.D spolu s 5.C na exkurzi do Kutné Hory. Cílem cesty bylo především poznat, jak se dříve těžilo v tomto městě stříbro. Oblékli jsme se do „ slušivých oblečků“ , nasadili přilby a se svítilnou jsme se vydali do dolů. Chodby v dolech byly někde příliš úzké, někdy zase příliš nízké. Nikdo z nás by asi v těchto podmínkách nechtěl pracovat. Tak raději rychle ven, podívat se na chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr a do Kamenného domu na výstavu řemesel a hlavně…. poslat pár letmých pozdravů své třídní učitelce Veronice Peterkové, která tu s námi bohužel nemohla být.
-
České muzeum stříbra
-
Přilby nasazeny, svítilny svítí
-
Vyrážíme do dolů
-
Naši havíři
-
Zdravíme paní učitelku
-
Kamenný dům-muzeum řemesel
-
Chrám sv. Barbory