ZŠ Pardubice - Studánka - 5. D zdraví z Kutné Hory

5. D zdraví z Kutné Hory

Ačkoliv nám  páteční počasí příliš nepřálo, vydali se žáci 5.D spolu s 5.C na exkurzi do Kutné Hory. Cílem cesty bylo především poznat, jak se dříve těžilo v tomto městě stříbro. Oblékli jsme se do „ slušivých oblečků“ , nasadili přilby a se svítilnou jsme se vydali do dolů. Chodby v dolech byly někde příliš úzké, někdy zase příliš nízké. Nikdo z nás by asi v těchto podmínkách nechtěl pracovat. Tak raději rychle ven, podívat se na chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr a do Kamenného domu na výstavu řemesel  a hlavně…. poslat pár letmých pozdravů své třídní učitelce Veronice Peterkové, která  tu s námi bohužel nemohla být.