Ve středu 15. 10. jsme si ze školy odskočili pro nové informace o separaci odpadu na skutečný separační dvůr v Nemošicích. Akci pořádaly Služby města Pardubic,a.s.. Přivítali nás pracovníci společnosti - Ing. Lea Tomková a Ing. Jiří Strouhal. Mohli jsme si zasoutěžit a dozvědět se spoustu důležitých informací o správné separaci odpadu…
… že v Pardubicích máme osm separačních dvorů
… že máme třídit odpad a neházet vše do jednoho koše, protože rozdělený odpad můžeme dále zpracovat
…že na separační dvůr lze ukládat kromě nebezpečných odpadů (barvy, laky, ředidla, tonery, olejové filtry, nepoužitá léčiva, úsporné žárovky...) i pneumatiky, vyřazené elektrospotřebiče, stavební suť…
Děkujeme za příjemné dopoledne, občerstvení bylo mňam - žáci 5.B