Tento týden navštívili naši druháčci z „béčka“ a „céčka“ vesničku Lozice, konkrétně usedlost č. 32 „U Syrovů“, kde pro ně připravili manželé Lechnýřovi zážitkový program Cesta sýra – sýr vlastnoručně. V prostorách krásně opraveného statku se děti seznámily s výrobou sýra z kozího mléka,
prohlédly si celý statek, dozvěděly se plno zajímavých informací o životě koz,
naučily se kozu nakrmit i podojit
a nakonec si pohrály s roztomilým kůzlátkem Jiříkem.
Domů si odvážely vlastnoručně vyrobený sýr, který si hned následující den s chutí ve škole snědly. Byl moc dobrý!