V pátek se proměnila třída 1.A v malé peklo, kde místo neposedných prvňáčků seděli malí čertíci a pár andílků. Malí čertíci s andílky po celý den plnili čertovské úkoly, když najednou zaklepal na dveře opravdový Mikuláš se svými pomocníky - Čerty a Anděly. Čertíci se nezalekli, písníčky zazpívali a slíbili, že se budou i nadále pilně učit. Sladká mikulášská odměna je neminula.