ZŠ Pardubice - Studánka - 8.A vyučuje dějepis v 7.A v angličtině!

8.A vyučuje dějepis v 7.A v angličtině!

23. října 2016, 19:11 Ing. Petra Antlová

V pátek využili osmáci příležitosti vést netradiční hodinu dějepisu v angličtině. Pro 7.A si připravili "výlet do historie", a to až do doby Kryštofa Kolumba a jeho zámořských objevů. Proč zrovna do této doby? Právě v říjnu si Američané každý rok připomínají objevení jejich kontinentu - Columbus Day.

Osmáci svou hodinu začali sehráním nastudované scénky začátku zámořských objevů, kdy Kryštof Kolumbus věřil své myšlence možnosti obeplutí zeměkoule a snažil se o její pravdivosti přesvědčit ostatní. Následovala prezentace o životě Kryštofa Kolumba. Poslední část hodiny byla věnována ověření, co si sedmáci zapamatovali  - odpovídali na kvízové otázky, řešili křížovku, prokazovali také své znalosti ze zeměpisu, přírodopisu a opět vše v angličtině.

Moc bych chtěla pochválit 8.A za vzornou přípravu a 7.A za pozornost při hodině a správné vyřešení úkolů. Jste moc šikovní.

Ing. Petra Antlová