Naši žáci se zúčastnili již 12. ročníku soutěže řečníků, která se konala na ZŠ Závodu míru. Soutěž spočívá v tom, že každý účastník si připraví svůj vlastní text a s ním pak vystoupí před ostatními učastníky soutěže, ale hlavně před odbornou porotou, která vybere ty nejlepší řečníky, kteří se zúčastní natáčení v Českém rozhlasu Pardubice a vystoupí v přímém přenosu. Z naší školy se zúčastnily v mladší kategorii tři Kláry :-), Krulišová a Konečná ze 6.B a také Klára Prokopová ze 7.B, ve starší kategorii Rudolf Samuel Mašek z 8.B. V každé kategorii se zúčastnilo asi 12 dětí z pardubických škol. Naše děti podaly velmi dobrý výkon a nikoho pak nepřekvapilo, že patřily mezi celkové vítěze.
Mladší kategorie 6.a 7.tříd:
1. místo Klára Krulišová
2. místo Klára Konečná
3. místo Klára Prokopová ( 2.a 3.místo bylo dělené)
Starší kategorie 8. a 9.třídy:
1.místo Rudolf Samuel Mašek
Sam Mašek a Klára Krulišová tedy půjdou v pondělí 20.11. do Českého rozhlasu Pardubice na živé vysílání, link s programem samozřejmě umístíme také na stránky, abyste si mohli i vy poslechnout jejich vystoupení a rozhovor s moderátorkou.Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.